Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne na listopad

MAŁY POLAK PATRIOTA

PRZEDSZKOLE  NASZYM  DRUGIM  DOMEM

URZADZENIA ELEKTRYCZNE

A DESZCZ PADA I PADA

ZDROWIE  NASZYM SKARBEM

Cele ogólne:

• Dbałość o higienę ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku (zapobieganie przegrzaniu i zmarznięciu).
  • Wzbudzanie zainteresowania literaturą słuchanie wierszy, opowiadań, baśni
  • Przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.
  • Wdrażanie do  przestrzegania  zasad  bezpieczeństwa  podczas  zabaw  w  ogrodzie  przedszkolnym  i  podczas  spacerów.
  • Rozwijanie wrażliwości  muzycznej  podczas  zabaw  rytmicznych  oraz  słuchania
  • Doskonalenie sprawności  manualnej  poprzez  działalność  plastyczną  i  techniczną.
  • Stwarzanie sytuacji do prawidłowego  rozwoju  fizycznego i umysłowego
  • Tworzenie warunków  do  bezpośredniego  i  pośredniego  poznawania
  • Samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych: spożywanie posiłków, korzystanie
    z serwetek, zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłków.
  • Rozwijanie kompetencji matematycznych i językowych

stokrotki