Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne na czerwiec

GRUPA  „Stokrotki”

Tematyka:

• DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA                 06.2017 – 02.06.2017
  • NADCHODZI LATO                                   06.2017 – 09.06.2017
  • POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM                      06.2017 – 16.06.2017
  • MIESZKAŃCY ŁĄKI                               06.2017 – 23.06.2017
  • NIEDŁUGO W SZKOLE                               06.2016 – 30.06.2016

Cele ogólne:

• Określanie charakterystycznych cech lata, np.: długie dni, wyższa temperatura; poznanie zjawisk atmosferycznych występujących
    o tej porze roku, np.: burzy, tęczy.
  • Nazywanie ludzi różnych ras, określanie miejsc ich zamieszkania, warunków klimatycznych, w jakich żyją.
  • Zwracanie uwagi na zabawy dzieci z różnych regionów świata.
  • Obserwowanie, w sposób bezpośredni lub pośredni, zmian zachodzących w przyrodzie w wybranych środowiskach (np.: lesie, na łące)
  • Poznawanie wybranych owadów, np.: pszczół, mrówek, ich pożyteczności dla przyrody i ludzi.
  • Poznawanie różnych środków transportu: lądowego, wodnego, powietrznego
  • Poznanie zasad bezpieczeństwa, przestrzeganie ich – wybieranie bezpiecznego miejsca do zabaw
  • Przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.
  • Rozwijanie wrażliwości  muzycznej  podczas  zabaw  rytmicznych  oraz  słuchania
  • Doskonalenie sprawności  manualnej  poprzez  działalność  plastyczną  i  techniczną.
  • Stwarzanie sytuacji do prawidłowego  rozwoju