ŻABKI – Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne na czerwiec

Plan pracy wychowawczo – dydaktycznej na miesiąc czerwiec 2017r.

GRUPA „ŻABKI”

Tematyka:

• DZIECI MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO VI.2017 – 02.VI.2017
  • KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI VI.2017 – 09.VI.2017
  • ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA VI.2017 – 16.VI.2017
  • JUŻ LATO VI.2017 – 21.VI.2017
  • ŚWIĘTO TATY VI.2017- 23.VI.2017
  • WYJEŻDŻAMY NA WAKACJE VI.2017 -30.VI.2017

Cele  ogólne:

• Uświadamianie dzieciom ich praw i obowiązków.
  • Poznanie zwierząt z wiejskiego podwórka, rozpoznawanie dorosłych i młodych zwierząt oraz podawanie ich nazw.
  • Rozumienie korzyści, jakie człowiek odnosi z hodowli zwierząt.
  • Rozwijanie zainteresowania książką, zrozumienie, że książki dostarczają wiedzy i pozwalają miło spędzić czas.
  • Budzenie uczucia przywiązania do ojca i szacunku dla niego.
  • Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie latem, określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla lata.
  • Rozpoznawanie na obrazkach polskich krajobrazów: morze, góry, jeziora, wieś i podawanie ich nazw.
  • Omówienie zasad bezpiecznego korzystania, np. z kąpieli słonecznych i wodnych, oraz zachowania się w lesie, w polu, na wycieczce.
  • Wzbudzanie zainteresowania literaturą: słuchanie wierszy, opowiadań, baśni polskich i zagranicznych autorów.
  • Przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.
  • Wdrażanie do  przestrzegania  zasad  bezpieczeństwa
  • Rozwijanie wrażliwości  muzycznej  podczas  zabaw  rytmicznych
  • Doskonalenie sprawności  manualnej  poprzez  działalność  plastyczną  i  techniczną.
  • Stwarzanie sytuacji do prawidłowego  rozwoju

Prawo  dziecka  do   indywidualnego rozwoju i tempa pracy.

Prawo  dziecka  do  zorganizowanej  aktywności  ruchowej.

Prawo  dziecka  do  zabawy  i  radości.

Prawo  dziecka  do  niewiedzy.