Wskazówki praktyczne dot. kształcenia na odległość w PM 46 w Sosnowcu

1. Każdego dnia na stronie internetowej przedszkola http://przedszkolemiejskie46sosnowiec.pl będą zamieszczane zadania/ćwiczenia/zabawy do wykonania przez dzieci w domu.

Prosimy Państwa, aby je wykonać z dziećmi – w ten sposób odbywa się realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

2. Liczymy na Państwa kreatywność, otwartość i chęć wzajemnej pomocy. Jeśli dowiecie się Państwo o kimś, kto ma problem w zakresie dostępu do kart lub sami go napotkacie prosimy o jak najszybsze powiadomienie nauczycieli w grupie o każdej takiej sytuacji. Na pewno podsuną rozwiązanie.

3. Prosimy o założenie teczki pod nazwą ,,Domowe przedszkole” i zbieranie w niej wszystkich ćwiczeń/zadań wykonywanych w domu. Po powrocie do przedszkola nauczyciele będą te prace oglądać, stworzą wystawki i utrwalą przerobiony materiał.

4. Jeżeli ktoś z Państwa wyrazi taką chęć, to może również przekazać informację zwrotną w postaci zdjęć lub filmików wysyłanych do nauczycieli. Będzie nam bardzo miło zobaczyć jak pracują dzieci i chociaż w taki sposób mieć z nimi kontakt w tym trudnym dla wszystkich czasie.

5. Jesteśmy otwarci na Państwa pytania i wątpliwości, można kontaktować się z nauczycielami poprzez nasz profil na Facebooku czy wiadomości na grupach zamkniętych. Mogą Państwo również poprosić o kontakt mailowy do nauczyciela.

6. Ponadto prosimy śledzić nasz profil na Facebooku. Będziemy dodawać tam linki do ciekawych filmów, piosenek, materiałów, z których wg potrzeb będą mogli Państwo skorzystać.

7. Prosimy tych Państwa, którzy posiadają profil na Facebooku, aby po odczytaniu tego postu wpisać pod nim krótki komentarz o treści ,,Zapoznałem się/Zapoznałam się”.  Od pozostałych Rodziców nauczycielki będą pozyskiwały tę informację indywidualnie.

8. A teraz to, co DLA NAS I DLA PAŃSTWA NAJWŻNIEJSZE – życzymy wszystkim zdrowia, sił na dalsze dni, bądźcie Państwo z sobą i dla siebie. Gorąco wszystkich pozdrawiamy i odliczamy dni do ponownego spotkania!

Ale na razie oczywiście #zostańwdomu