Organizacja pracy przedszkola od 01.09

Drodzy Rodzice!

W związku z rozpoczęciem od 1 września nowego roku szkolnego 2020/2021  w trwających nadal warunkach pandemii (co wiąże się z narzuconymi przepisami prawa ograniczeniami i obostrzeniami) pragniemy zapoznać Państwa z kilkoma istotnymi  informacjami dotyczącymi funkcjonowania placówki:

Jeśli, ktoś nie ma takiej możliwości wypełni te dokumenty na miejscu z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego (zachowanie dystansu społecznego, prawidłowo założona maseczka, rękawiczki jednorazowe, własny długopis). Prosimy o zarezerwowanie sobie dodatkowych kilku minut czasu. Do Państwa dyspozycji przed wejściem do budynku będzie przygotowany stolik przy którym te osoby, które nie przyniosą ze sobą podpisanych oświadczeń będą mogły te dokumenty wypełnić. Prosimy o wnikliwe ich przeanalizowanie, wpisanie odpowiednich danych i podpisanie się we wszystkich wskazanych do tego celu   miejscach.

• Wejście/Wyjście do/z przedszkola będzie odbywać się z przestrzeganiem pełnego reżimu sanitarnego (zachowanie dystansu społecznego, prawidłowo założona maseczka, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk). Rodzice będą mogli wejść tylko do tzw. ,,strefy rodzica” (pierwszy korytarz za drzwiami wejściowymi). Rodziców przyprowadzających i odbierających dziecko wpuszcza do przedszkola osoba dyżurująca.
  • W ,,strefie rodzica” może przebywać jednocześnie max. 2 dzieci, każde dziecko tylko z jednym rodzicem/opiekunem. Osoby te zobowiązane są do zachowania dystansu społecznego między sobą.
  • Jeśli ktoś z rodziców nie chce czekać na wejście do przedszkola lub nie będzie miał czasu może przekazać dziecko pod opiekę osobie pełniącej dyżur (bez wchodzenia do budynku).
  • Rodziców obowiązuje zakaz samodzielnego wchodzenia na teren szatni po odzież wierzchnią dziecka i inne rzeczy.
  • Rodzic sprawnie i szybko ubiera dziecko, i opuszcza przedszkole, skracając tym samym czas oczekiwania innych rodziców na wejście do przedszkola.
  • Rodziców oczekujących na zewnątrz, na wejście do przedszkola obowiązuje zasada zachowania bezpiecznej, co najmniej dwumetrowej odległości.
  • Przed wejściem do przedszkola, każde dziecko będzie miało zmierzoną temperaturę ciała.
  • Dzieci nie mogą zabierać ze sobą maskotek czy innych przedmiotów z domu.

Dodatkowo prosimy o uważne zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami znajdującymi się w zakładce „Funkcjonowanie placówki od 01.09.2020” na naszej stronie internetowej. Znajdują się tam zarówno potrzebne do podpisu oświadczenia, jak i inne ważne dokumenty, które przybliżą Państwu zasady działania przedszkola w okresie epidemii.

Zachęcamy również do bieżącego sprawdzania pojawiających się informacji na stronie www, profilu Facebook przedszkola, grupach wewnętrznych Messenger oraz na tablicy ogłoszeń       i na drzwiach wejściowych przedszkola. Sytuacja jest bowiem bardzo dynamiczna i mogą pojawiać się nowe, istotne wiadomości.

Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki stęskniły się za sobą, za nami, za przedszkolem i rozstanie z rodzicami w ,,nowej”- wymuszonej sytuacją formie nie będzie dla nich problemem.

Dziękuje i do zobaczenia 1 września

Dyrektor PM 46