MISIE- zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na czerwiec

Tematyka zajęć :

I. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”                                04.VI.  – 8.VI. 2018 r.

II. ,,W świecie bajki – Cała Polska czyta dzieciom”       11.VI. – 15.VI. 2018 r.

III. ,,Z tatą jest wesoło- Dzień Ojca”                              18.VI. – 22.VI. 2018 r.

IV. ,,Czekamy na wakacje”                                            25.VI. –29.VI. 2018 r.

Zamierzenia:

– Motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy, uświadamianie dzieciom ich praw oraz obowiązków.

– Wdrażanie do samodzielności w codziennych sytuacjach oraz stosowania zasad kulturalnego zachowania się przy stole, w czasie uroczystości, w miejscach publicznych.

– Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu.

– Systematyczne rozwijanie sprawności narządów artykulacyjnych i umiejętności regulowania siły i długości fazy wydechowej.

– Rozwijanie umiejętności porozumiewania się werbalnego i niewerbalnego.

– Rozwijanie umiejętności związanych z porządkowaniem, klasyfikowaniem, przeliczaniem.

– Rozwijanie umiejętności rozumienia i porządkowania zdarzeń przyczynowo-skutkowych( historyjki obrazkowe)  i sekwencji (ciagi powtarzających się elementów)

– Zachęcanie i motywowanie do codziennego pobytu na świeżym powietrzu jako warunku zdrowia i sprawności fizycznej, uprawiania aktywności ruchowej ( jazda na rowerze, hulajnodze, huśtawki, zjeżdżalnie itp)

– Rozwijanie orientacji w przestrzeni, percepcji słuchowej

– Kształtowanie postawy szacunku i równości w odniesieniu do wszystkich ludzi bez względu na narodowość, wygląd, kolor skóry, płeć, itp.