MISIE-zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

I. ,,Gość w przedszkolu- odwiedziny Mikołaja”        04.12. – 8.12. 2017 r.

II. ,,Świąteczne przygotowania”                               11.12 – 15.12. 2017 r.

III. ,,Spotkanie przy wigilijnym stole”                        18.12. – 22.12. 2017 r.

IV. ,,Piękny czas Świąt Bożego Narodzenia”           27.12. – 29.12. 2017 r

Dzieci:
• Opowiadają o swoich zabawkach, wiedzą, że trzeba je szanować i odkładać na swoje miejsca.
• Próbują samodzielnie i z grupą recytować wiersze, śpiewać piosenki.
• Uczestniczą w zabawach zainscenizowanych na podstawie piosenek oraz w zajęciach muzyczno-rytmicznych, odzwierciedlają ruchem treść piosenek o tematyce mikołajkowej, zimowej i świątecznej
• Potrafią umiejętnie korzystać z różnych materiałów plastycznych ( farby, klej, kredki, plastelina, bibuła) ćwicząc m.in. sprawność manualną dłoni i palców.
• Wykonują ozdoby świąteczne do dekoracji sali i choinki .Cieszą się z efektów swojej pracy.
• Znają nazwę nowego miesiąca i pełną nazwę świąt
• Interesują się tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia ( np. ubieranie choinki, przygotowywanie drobnych upominków, wieczerza wigilijna) , śpiewają kolędy dla zaproszonych gości- występują na forum podczas ,,Świątecznego spotkania z rodzicami”.
• Podczas spacerów potrafią poruszać się w parach. Słuchają poleceń nauczyciela i stosują się do ustalonych zasad dotyczących bezpieczeństwa np. nie oddalanie się od nauczyciela i grupy.