Informacja Ministerstwa Zdrowia- Wiosna bez pneumokoków

Informacja o akcji Ministerstwa Zdrowia  ,, Wiosna bez pneumokoków’’ dotyczącej bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5 roku życia.

Drodzy Rodzice

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami,  zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Dzieci do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

Szczepienia obejmują dzieci, które-  po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną-  zgłoszą się do lekarza  do 20 kwietnia 2018 r.

Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki.

Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.

Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany przez przychodnie od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.

Na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sosnowcu znajduje się pełna informacja na temat akcji.